Locuri de munca

Specialist IT

Compania: SC ASTORMUELLER ROMANIA SRL

Nivel cariera: Student, Entry Level/Mid-Level

Department: IT

Limbi straine: engleza si/sau germana

Responsabilitati:

  • Instalarea, configurarea si mentenanta tuturor componentelor hardware si software pentru o retea distribuita de
  • calculatoare;
  • Monitorizarea performantei retelei si imbunatatirea acesteia;
  • Raspunderea si rezolvarea problemelor semnalate de utilizatorii retelei;
  • Mentenanta sisteme de operare de tip server Windows;
  • Actualizarea documentatiei aferente infrastructurii IT.

Cerinte:

  • Absolvent de studii superioare in domeniul informatic;
  • Limbi străine: Engleza – avansat, Germana constituie avantaj
  • Cunostinte despre securitatea sistemelor si datelor;
  • Abilitati de rezolvare a problemelor, implicare si dorinta de dezvoltare personala, capacitatea de a lucra in echipa;
  • Abilitati de comunicare cu restul echipei;
  • Administrare sistem Windows Server;
  • Administrare retea/domeniu (Active Directory);
  • Cunostinte retele structurate;
  • Cunostinte tehnologia de virtualizare VMware;
  • Cunostinte de baze de date (MS SQL, MS Access, MySQL) (reprezinta un avantaj);
  • Administrare sistem Linux (reprezinta un avantaj).

Beneficii:

  • Salariu motivant;
  • Lucrul într-o echipă tânără;
  • Posibilităţi de promovare.
  • Mediu de lucru placut, intr-o companie multinationala.

Go back